Czytasz dzięki

RS Components – rozwój mimo pandemii

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-06-2020, 00:01

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 stał się prawdziwym sprawdzianem z zarządzania – nie tylko dla małych, ale i dużych firm. Z pewnością przedsiębiorstwa dystrybucyjne, które postawiły wcześniej na rozwiązania e-commerce, mniej odczuły tę trudną sytuację, niż te, które bazowały na tradycyjnym systemie sprzedaży.

Przykładem firmy, która wykazała się potencjałem biznesowym w tym krytycznym czasie i konsekwentnie realizuje z sukcesem swoje założenia strategiczne i rozwojowe, jest RS Components – globalny dystrybutor automatyki przemysłowej, elektryki, elektroniki oraz innych produktów dla szeroko rozumianego przemysłu. RS Components jest marką handlową Grupy Electrocomponents, która z początkiem czerwca opublikowała swoje sprawozdanie finansowe. Wynika z niego, że do dnia 31 marca 2020 r. odnotowała ona dochody w wysokości 1,954 mld funtów brytyjskich, co przekłada się na wzrost o 3,7 proc. rok do roku.

Wyświetl galerię [1/4]

Decyzja o zmianie siedziby jest elementem strategii długoterminowego rozwoju firmy. Umożliwi ona powiększenie zespołu oraz stworzenie pracownikom wygodnego i motywującego środowiska pracy. Dlatego, mimo pandemii, RS Components nie zrezygnowało z zapowiadanej przeprowadzki.

 – Weszliśmy w ten kryzys w dobrej kondycji finansowej, z silnym zespołem zarządzającym i jasną strategią. Jesteśmy dobrze przygotowani nie tylko do poradzenia sobie z kryzysem, ale także do zwiększania naszego udziału w rynku oraz ekspansję na inne kraje Europy. Stawiamy na rozwój usług e-commerce i automatyzację procesów, jesteśmy konsultantem biznesowym dla naszych klientów, który przewiduje ich potrzeby w zakresie optymalizacji kosztów i procesów zakupowych – mówi Karolina Szczepaniak-Batory, która w 2017 r. przejęła zarządzanie RS w regionie Europy Wschodniej (Polska, Węgry, Czechy i Słowacja).

– Po publikacji raportu finansowego kurs akcji grupy Electrocomponents wzrósł. Nasi udziałowcy darzą nas zaufaniem i są przekonani, że nawet w sytuacji tak krytycznej jak pandemia jesteśmy silną organizacją konsekwentnie realizującą nasze cele strategiczne – dodaje.

 Jednym z elementów długoterminowego rozwoju firmy była podjęta w zeszłym roku decyzja o zmianie siedziby, która umożliwiłaby powiększenie zespołu pracowników oraz stworzenie im wygodnego i energetycznego środowiska pracy. Dlatego mimo kryzysowej sytuacji na rynku RS Components nie zrezygnowało z decyzji o zapowiadanej przeprowadzce. Nowa lokalizacja firmy to nowoczesna przestrzeń jednego z wieżowców – D48 przy ul. Domaniewskiej w centrum biznesowej Warszawy. Zmiana stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby pracowników, dostawców, partnerów biznesowych oraz samych klientów.

Od kwietnia 2020 r. nowy adres RS Components sp. z o.o. to:
ul. Domaniewska 48
0
2-672 Warszawa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane