Rubel najmocniej słabnącą walutą świata

Rubel słabnie o prawie 3 proc. z powodu spadku cen ropy spowodowanej niepowodzeniem rozmów w sprawie zamrożenia wydobycia surowca.

Rubel słabnie o 2,7 proc. do 68,2950 za dolara. To jego największy spadek od 24 lutego. Tanieją także obligacje Rosji. Rentowność „pięciolatek” rośnie o 12 pkt bazowych do 9,48 proc., najmocniej 2 lutego.

Societe Generale i Rabobank prognozują dalsze słabnięcie rubla do ponad 70 za dolara. 

- Myślę, że jest duże rozczarowanie na rynkach finansowych z powodu braku porozumienia – tłumaczy Yann Quelenn, strateg z Swissquote Bank. - Rosyjska gospodarka, która zależy od wpływów z ropy, prawdopodobnie nadal będzie przeżywać trudności – dodał. 

Piotr Matys, strateg walut gospodarek wschodzących w  Rabobanku w Londynie spodziewa się dojścia rubla do 70 za dolara w najbliższych dniach. Jego zdaniem, może osłabnąć nawet do 75 za dolara. 

Jewgienij Koszelew z Rosbnaku, spółki Societe Generale, w Moskwie podkreśla, że po doniesieniach z Doha trudno sobie wyobrazić notowania ropy powyżej 40 USD za baryłkę.

- Możemy wrócić do kursu powyżej 70 za dolara przez pewien czas – powiedział.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rubel najmocniej słabnącą walutą świata