Rubel słabnie po doniesieniach z Doha

Rubel oddał wcześniejszy zysk po tym, jak rynek uznał za rozczarowującą decyzję o zamrożeniu wydobycia ropy przez trzy państwa OPEC i Rosję.

Rubel słabnie o 0,3 proc. do 77,15 za dolara. Wcześniej umacniał się o 1,4 proc. Maleje wyraźnie także popyt na obligacje Rosji. Rentowność „pięciolatek” spada o 4 pkt bazowe do 10,30 proc.

Zobacz więcej

Notowania USD/RUB we wtorek

- Myślę, że rubel, oraz inne powiązane z ropą rynki, spadają po tej wiadomości bo były wysokie oczekiwania raczej cięcia wydobycia niż „zamrożenia na obecnym poziomie” - skomentował Koon Chow, strateg Union Bancaire Privee w Londynie. - Uważam, że to ważny, pierwszy krok do stabilizacji rynku, ale biorąc pod uwagę nadpodaż potrzebujemy jeszcze wzrostu popytu, czy wręcz cięcia wydobycia przez producentów spoza OPEC, jak USA. Wciąż nie jesteśmy w tym miejscu – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rubel słabnie po doniesieniach z Doha