Ruch czeka na władze

KAJ
opublikowano: 25-06-2010, 00:00

Kolporter wyprzedaje majątek, stawia na nowe projekty. Tymczasowa prezes szuka też oszczędności.

Kolporter wyprzedaje majątek, stawia na nowe projekty. Tymczasowa prezes szuka też oszczędności.

Wczorajsze walne zgromadzenie Ruchu udzieliło absolutorium wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej za 2009 r. I to mimo że kilka tygodni temu minister skarbu, jako przedstawiciel większościowego akcjonariusza, odwołał cały zarząd.

— Nie chcieliśmy, by to, co się działo ostatnio w spółce, trwało dłużej. Utrzymanie takiego stanu byłoby ze szkodą dla spółki, bo poprzedni zarząd sobie nie radził. Popełnianych było wiele oczywistych błędów — mówił wtedy Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu.

Wczoraj przedstawiciele ministerstwa nie chcieli komentować skwitowania za okres, w którym spółka zanotowała stratę netto przekraczającą 73 mln zł. Skarb natomiast zdecydował się na rozszerzenie składu rady nadzorczej. Powołał do niej Joannę Stuglik, która m.in. zasiadała niedawno w radzie nadzorczej PGNiG. Ten ruch był zapewne podyktowany faktem, że wcześniej Małgorzata Dec, szefowa rady, została czasowo oddelegowana na p. o. prezesa Ruchu. Jak sobie radzi w nowej roli?

— Staramy się wykorzystać naszą siłę negocjacyjną, by uzyskać poprawę warunków handlowych — deklaruje Małgorzata Dec.

Stawia na projekty rozwojowe. A to m.in. iRuch, internetowa platforma sprzedaży prasy, która według niespełnionych obietnic byłego zarządu miała ruszyć wraz z premierą iPada.

— Pracujemy nad nią, przygotowujemy rozwiązania technologiczne. Z wydawcami prasy o szczegółach współpracy zaczniemy rozmawiać, kiedy projekt będzie skalkulowany i gdy w pełni ocenimy jego możliwości biznesowe– podkreśla prezes.

Wczoraj właściciele Ruchu zdecydowali o sprzedaży kolejnej partii nieruchomości należących do kolportera. Pod młotek wkrótce pójdą zbędne zabudowania i działki w Zielonej Górze, Krakowie i Nowym Sączu, wyceniane łącznie na 6,8 mln zł.

— W kwestii zarządzania nieruchomościami będziemy prowadzić bardziej aktywną politykę niż dotychczas, pracujemy nad szczegółowymi rozwiązaniami — przekonuje Małgorzata Dec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu