Ruch lotniczy w USA będzie przywrócony ok. 18.00

Marek Druś
opublikowano: 12-09-2001, 15:48

Pasażerski ruch lotniczy w USA zostanie przywrócony prawdopodobnie w południe czasu miejscowego (ok. 18.00 czasu polskiego), podała agencja Bloomberg.

Jak się podkreśla, dzień po przeprowadzeniu bezprecedensowego ataku terrorystycznego, do którego wykorzystano cztery porwane samoloty pasażerskie, na wszystkich uruchomionych lotniska można się spodziewać zaostrzonych warunków kontroli. Linie lotnicze zwróciły się do swoich klientów, aby stawili się na co najmniej dwie godziny przed lotem.

Jedną z pierwszych reakcji na wtorkową serię zamachów w USA było całkowite zamknięcie ruchu lotniczego zarówno wewnątrz Stanów Zjednoczonych, jak i w komunikacji międzynarodowej. Szacuje się, że liczba odwołanych lotów mieści się w przedziale 36-40 tys. Zdaniem specjalistów, przywrócenie normalnego systemu połączeń lotniczych może potrwać w USA jeszcze kilkanaście dni.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruch lotniczy w USA będzie przywrócony ok. 18.00