Ruch miał w 2005 r. stratę netto wobec planowanych 24,5 mln zł zysku

Internet Securities
opublikowano: 06-04-2006, 15:12

Dystrybutor prasy Ruch zakończył 2005 rok stratą netto wobec planu wypracowania 24,5 mln zł zysku. Jej wielkość będzie oszacowana po zakończeniu badań przez biegłego rewidenta, powiedział w czwartek prezes spółki Adam Pawłowicz. Ruch podtrzymał też plany debiutu na warszawskiej giełdzie – oferta publiczna ma odbyć się na początku IV kw.

Dystrybutor prasy Ruch zakończył 2005 rok stratą netto wobec planu wypracowania 24,5 mln zł zysku. Jej wielkość będzie oszacowana po zakończeniu badań przez biegłego rewidenta, powiedział w czwartek prezes spółki Adam Pawłowicz. Ruch podtrzymał też plany debiutu na warszawskiej giełdzie – oferta publiczna ma odbyć się na początku IV kw. i będzie poprzedzona restrukturyzacją spółki.

„Naszym celem na 2005 rok było osiągnięcie 24,5 mln zł zysku netto, ale na pewno zakończyliśmy ub. rok stratą. W tej chwili biegły rewident szacuje wielkość tej straty” – powiedział Pawłowicz podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że strata wynikła z zawiązania przez Ruch znacznych rezerw, m.in. na nałożone przez Urząd Skarbowy dodatkowe zobowiązania podatkowe, związane z formalnym przejęciem przez Ruch nieruchomości spółki.

„Chcemy jednocześnie przeprowadzać restrukturyzację firmy i przeprowadzić proces prywatyzacji, który jest konieczny dla finansowania naszych celów rozwojowych” – zapowiedział też Pawłowicz.

Wcześniej Ruch planował pozyskanie z nowej emisji akcji ok. 120 mln zł, jednak obecnie – jak poinformował prezes – jest przeprowadzana nowa wycena spółki.

Ruch wyłonił już w drodze konkursu doradców finansowych i za dwa miesiące przedstawi szczegóły strategii zmian.

Pawłowicz powiedział, że Ruch nie przewiduje zwolnień grupowych, ale będzie dążył do renegocjacji zawartych przez poprzedni zarząd porozumień ze związkami zawodowymi.

„Poprzedni zarząd zawarł ze związkami zawodowymi umowy, które dawały pracownikom gwarancje zatrudnienia, w zależności od stażu pracy, na okres do 68 miesięcy. […] Tak niekorzystne umowy są sprzeczne z logiką zarządzania, będziemy dążyć do ich renegocjacji” – powiedział prezes, który objął stanowisko w końcu lutego.

W 2004 roku Ruch miał 24,0 mln zł zysku netto przy 3,77 mld zł przychodów. Ubiegłoroczne przychody wyniosły 3,85 mld zł. Firma ocenia swój udział ilościowy w rynku kolportażu w 2005 r. na 44%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane