Ruch Palikota: zwiększyć liczbę godzin praktyk na studiach

PAP
opublikowano: 01-04-2012, 14:05

Musimy doprowadzić do sytuacji, by młodzi ludzie na studiach nie siedzieli tylko w książkach, trzeba zwiększyć liczbę godzin praktyk - przekonywał w sobotę poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński na spotkaniu z młodzieżą w Warszawie w ramach Forum Młodych.

Forum Młodych to, rozpoczęty kilkanaście dni temu, cykl spotkań z młodymi ludźmi organizowanych przez Ruch Palikota w całym kraju. Ruch chce w ten sposób przyciągnąć do siebie młodzież i skupić ją w ramach Ruchu Młodych. Spotkań ma być w sumie około 400.

Dwudziestokilkuletni poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński przekonywał na sobotnim spotkaniu w Warszawie z grupą około 40 młodych osób, że Ruch Młodych ma być próbą nacisku na rzeczywistość polityczną i odpowiadać na aktualne problemy młodych ludzi. "Chcielibyśmy, żeby Ruch Młodych to była nowa jakość. Chcemy, aby problemy wychodziły od młodych ludzi, to wy będziecie zarządem, to będzie wasze wspólne działanie, planowane elastycznie w odpowiedzi na pojawiające się na bieżąco problemy" - mówił Kabaciński.

Jak ocenił, kwestia podwyższenia wieku emerytalnego, która jest ostatnio tematem numerem jeden debaty publicznej, z punktu widzenia młodych ludzi nie jest najistotniejsza. Jego zdaniem, dla nich dużo ważniejszą kwestią jest sprawa właściwego wyboru zawodu tak, by po skończeniu edukacji znaleźć satysfakcjonującą pracę.

Kabaciński zapowiedział, że Ruch Młodych będzie zabiegał o to, by w całym kraju powstawały poradnie zawodowe, w których młodzi ludzie będą mogli znaleźć informację o tym, jakie zawody będą w perspektywie kilku najbliższych lat najbardziej poszukiwane na rynku pracy.

Odnosząc się do propozycji ministerstwa sprawiedliwości otwarcia zawodów, w tym zawodów prawniczych, poseł ocenił, że "jest to ciężki orzech do zgryzienia", bo - jak mówił - będą się pewnie pojawiały się zarzuty wobec młodych: przecież oni nie mają żadnego doświadczenia.

Zdaniem polityka Ruchu w obecnym systemie kształcenia zbyt małą wagę przywiązuje się umiejętności praktycznych. "My mówimy stop, musimy doprowadzić do sytuacji, że młodzi ludzie na studiach nie będą siedzieli tylko w książkach, trzeba zwiększyć liczbę godzin praktyk" - przekonywał.

Wiceszef RP Artur Dębski zapewnił, że młodzi ludzie, którzy zdecydują się przystąpić do Ruchu Młodych nie będą wykorzystywani jako "tania siła robocza do roznoszenia ulotek agitacyjnych" czy tylko po to, by lansować postulaty partii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ruch Palikota: zwiększyć liczbę godzin praktyk na studiach