Ruch ruszy w 2007 z kawiarniami i rozmowami o kilku akwizycjach

25-04-2007, 15:48

Ruch w tym roku, poza modernizacją około 700 punktów sprzedaży i postawieniem 100 nowych kiosków, chce uruchomić pierwsze kawiarnie i pilotażowo małe sklepy. Będzie też uczestniczyć w rozmowach na temat akwizycji przynajmniej kilku podmiotów - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Ruchu Adam Pawłowicz.

"Myślę, że w tym roku otworzymy pierwsze kawiarnie. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć pod koniec maja " - powiedział.

"Wydatki na kawiarnie częściowo są uwzględnione w tegorocznym planie, gdyż część z nich powstanie w wyniku modernizacji części obecnych naszych punktów" - dodał.

Prezes zaznaczył, że spółka przede wszystkim skupi się w tym roku na inwestycjach w sieć punktów sprzedaży i nasilenie działań w tym obszarze nastąpi w drugim półroczu.

Dodał, że na razie trwają prace nad wyborem nowego formatu kiosków, jak i ich wizualizacją.

Obecnie sieć sprzedaży Ruchu liczy ponad 9 tys. punktów.

Prezes poinformował, że w tym roku mogą też zacząć działać pierwsze pilotażowe sklepy małego formatu, uruchomione przez Ruch. W sumie małopowierzchniowych sklepów spółka chce mieć co najmniej 100, w najbliższych trzech latach.

Spółka już kilka lat temu wystartowała z takimi sklepami, ale projekt się nie udał i doszło tylko do kilku otwarć.

"Analizujemy przyczyny niepowodzenia i na pewno wyciągniemy wnioski, zanim pójdziemy w tym kierunku" - zapewnił prezes.

W całym 2007 roku spółka planuje wydać na inwestycje 205 mln zł, w tym 147 mln zł ze środków z ubiegłorocznej emisji akcji.

W 2007 roku chce wydać 49,6 mln zł na informatykę, 44,2 mln zł na logistykę i 23,9 mln zł na sieć sprzedaży. Inwestycje te będą finansowane ze środków pozyskanych z emisji.

Spółka w swoich planach nakładów inwestycyjnych nie uwzględniła akwizycji, ale Ruch jest zainteresowany przejęciami. Na razie nie rozważa sposobów ich finansowania.

"Aktywnie rozglądamy się na rynku i jeśli będzie coś, co będzie atrakcyjne dla Ruchu, to będziemy podejmować stosowne decyzje i informować akcjonariuszy. Na dziś nie ma takich propozycji" - powiedział prezes.

"Na pewno w tym roku będziemy jednak uczestniczyli przynajmniej w kilku procesach dotyczących akwizycji, zarówno w obszarze sieci detalicznych, jak i w obszarze mniejszych firm kolportażowych. Jesteśmy zainteresowani zarówno przejęciem spółek, jak i zorganizowanych części przedsiębiorstw" - dodał.

Szef Ruchu nie powiedział jednak, jakie ewentualnie transakcje mogą być sfinalizowane ani jaka może być ich wartość.

Pawłowicz na pytanie, czy spółka prowadzi już rozmowy o akwizycjach, powiedział tylko, że nie może tego potwierdzić ani zaprzeczyć.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Ruch ruszy w 2007 z kawiarniami i rozmowami o kilku akwizycjach