Ruch: W przyszłym tygodniu prospekt w MSP, w kolejnym w KPWiG

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 15:13

Zarząd Ruchu zamierza w przyszłym tygodniu przekazać prospekt emisyjny do Ministerstwa Skarbu Państwa i jeśli nie będą konieczne większe poprawki, to w kolejnym tygodniu prospekt może trafić do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) - poinformował w piątek PAP wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul.

Zarząd Ruchu zamierza w przyszłym tygodniu przekazać prospekt emisyjny do Ministerstwa Skarbu Państwa i jeśli nie będą konieczne większe poprawki, to w kolejnym tygodniu prospekt może trafić do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) - poinformował w piątek PAP wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul.

"Wczoraj (w czwartek - PAP) został uporządkowany aktami notarialnymi stan prawny w przypadku 73 nieruchomości Ruchu i teraz czekamy na prospekt emisyjny. Zarząd Ruchu planuje przekazać go nam w połowie przyszłego tygodnia, tak zapowiedział prezes spółki" - powiedział wiceminister.

Wyjaśnił, że następnie resort skarbu zapozna się z prospektem i zdecyduje o skierowaniu go do KPWiG, a zanim to zrobi walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu, czyli MSP, ma podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki.

"Złożenie prospektu do Komisji oczywiście nie przesądza o terminie oferty, o tym zdecyduje już następny minister skarbu. My chcemy, żeby prospekt trafił do KPWiG i na tym zakończy się nasza rola w sprawie Ruchu" - dodał.

W sierpniu Skarb Państwa, który jest właścicielem Ruchu, zaakceptował na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Ruchu prywatyzację tej spółki w drodze podwyższenia kapitału i zobowiązał zarząd spółki do przygotowania dokumentów (m.in. wyceny spółki) potrzebnych do podjęcia na następnym walnym uchwały o emisji akcji.

W lipcu rada nadzorcza Ruchu pozytywnie zaopiniowała wnioski zarządu na walne, w tym propozycję podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję 12 mln akcji i wprowadzenia akcji spółki do publicznego obrotu. Rada zaakceptowała też propozycję dokonania splitu istniejących akcji Ruchu w stosunku 1:10.

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 4 mln 93 tys. 993 akcji o wartości nominalnej 10 zł. Oferta publiczna ma objąć tylko nową emisję akcji, o wartości około 120 mln zł.

Największy polski dystrybutor prasy Ruch chce w latach 2005-2007 wydać na inwestycje 340 mln zł, z czego 120 mln zł miałoby  pochodzić z publicznej emisji akcji.

Ruch w pierwszym półroczu 2005 roku miał ponad 12 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 mld 891 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane