Ruch wchodzi w bary kawowe

ONO
16-10-2007, 22:29

Giełdowy Ruch przejmie sieć barów należących do  Tchibo Warszawa - podała spółka w komunikacie. Kolporter za dziewięć restauracji zapłaci 8,1 mln zł netto.

- Strategia Ruchu zakłada podejmowanie nowych form działalności w segmentach rynku w których spółka do tej pory nie była obecna. Spółka w najbliższych dniach otworzy pierwsze kawiarnie pod własną nową marką, a do końca roku planuje otwarcie kolejnych kilku/kilkunastu kawiarni. Nabycie sieci barów kawowych prowadzonych przez Tchibo Warszawa Sp. z o.o. pozwoli na skokowe zwiększenie obecności Spółki w tym segmencie, pozyskanie dobrych lokalizacji, wykwalifikowanych pracowników oraz know-how (…) Posiadanie przez RUCH S.A. w ofercie własnej atrakcyjnej marki kawiarni ułatwi pozyskiwanie nowych lokalizacji w centrach handlowych - czytamy w komunikacie.

Realizacja umowy uzależniona jest od szeregu warunków. Jednym z nich jest zgoda akcjonariuszy Ruchu, którzy nad przejęciem sieci będą głosować na środowym walnym zgromadzeniu. O planach inwestycji w branżę Ruch informował już wcześniej, ale nie podawał nazwy kontrahenta.

Kawa jest ostatnio w modzie. NFI Krezus, kontrolowany przez Romana Karkosika, ma połowę udziałów w podobnej spółce eCoffeee. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ruch wchodzi w bary kawowe