Ruch wypłaci 20 mln zł

KL
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Akcjonariusze dostaną po 35 gr dywidendy na akcję — ustaliło walne, które 16 lipca ma zająć się projektami deweloperskimi.

Akcjonariusze dostaną po 35 gr dywidendy na akcję — ustaliło walne, które 16 lipca ma zająć się projektami deweloperskimi.

Ruch, właściciel sieci kolporterskiej, odda akcjonariuszom prawie 20 mln zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 16 lipca. Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch ratach: 1 sierpnia 18 groszy na akcję, a 3 września 17 groszy.

Zarząd proponował, by cały zysk za ubiegły rok przeznaczyć na kapitał zapasowy. Udziałowcy zgodzili się przekazać 231 mln zł.

— Walne przychyliło się do wniosku zarządu, by kontynuować posiedzenie za kilka tygodni — mówi Oktawiusz Jaworek, zajmujący się w Ruchu relacjami inwestorskimi.

Do 16 lipca Adam Pawłowicz, prezes Ruchu, i pozostali członkowie władz spółki mają porozumieć się z głównym udziałowcem, czyli skarbem państwa, w sprawie deweloperskich planów Ruchu. W czerwcu przedstawiciele ministerstwa nie zgodzili się na powstanie spółki, do której miały trafić należące do największego polskiego kolportera nieruchomości. Firma podała w komunikacie, że konieczne są dodatkowe uzgodnienia dotyczące listy wnoszonych aportem budynków i gruntów.

Adam Pawłowicz zapowiadał niedawno, że liczy na zgodę skarbu państwa na realizację co najmniej jednego z planowanych projektów deweloperskich.

— Musimy dostarczyć udziałowcowi więcej argumentów i informacji na temat tego projektu — mówił prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy