Ruch zacznie się dopiero dziś

Kamil Zatoński
27-04-2005, 00:00

Ostatnie sesje na rynku międzybankowym wyglądały bardzo podobnie. Rentowności poruszały się w 4-5 pkt przedziałach, choć przeważały stopniowe spadki dochodowości. Aktywność inwestorów była jednak mała — rynek wyczekiwał na decyzję RPP.

Wczoraj wreszcie kupujący mocniej przycisnęli, co najbardziej było widoczne w segmentach papierów o krótszym terminie zapadalności. Rentowność dwuletnich obligacji w ciągu dnia spadła 5 pkt baz., do 5,28 proc. Stabilniej zachowywały się pięcio- i dziesięcioletnie papiery. O 16.00 ich rentowność wyniosła odpowiednio 5,44 i 5,46 proc., co oznacza spadek o 2 pkt baz. wobec poniedziałku.

Dziś do godzin południowych na rynku będzie spokojnie. Gdyby RPP obniżyła stopy o 25 pkt baz., można spodziewać się lekkiej korekty cen w dół, bo rynek dyskontuje 50-pkt obniżkę. Jutro ma odbyć się aukcja zamiany, na której resort finansów zaoferuje papiery WZ0911 i PS0310 (benchmarkowe pięcioletnie) w zamian za trzy serie papierów z tegorocznym terminem wykupu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ruch zacznie się dopiero dziś