Ruch: zmiany w akcjonariacie, zmiany we władzach?

KZ
opublikowano: 25-09-2007, 12:52

Tuż przed południem w dwóch umówionych transakcjach właściciela zmieniło w sumie 400 tys. akcji dystrybutora prasy i  artykułów FMCG, kierowanego przez Adama Pawłowicza. Kurs stoi jednak w miejscu.

Wspomniany pakiet stanowi 0,7 proc. kapitału zakładowego. Zmiany w akcjonariacie (przypomnijmy, ze wzmożone obroty zanotowano także w ubiegłym tygodniu) zbiegają się bardzo prawdopodobnymi zmianami we władzach firmy. O możliwości odwołania zarządu kolportera przez radę nadzorczą, kontrolowaną przez reprezentantów Skarbu Państwa, napisała wczorajsza "Rzeczpospolita". Stronnikiem takiego rozwiązania jest wiceminister skarbu, Dariusz Jackiewicz, który uważa, że nadszedł czas na decyzje personalne w tych spółkach, których menedżerowie od dłuższego czasu są w konflikcie z radą nadzorczą i nie potrafią zrestrukturyzować działalności firm.

Minister nie wspomniał jednak, że Ruch ma problemy (za kilka dni prawdopodobnie obniży prognozę zysku netto o 12 mln zł do 37 mln zł), bo to właśnie Skarb Państwa zablokował realizację przez spółkę projektu deweloperskiego, który miał przynieść około 10 mln zł zysku brutto. Na dodatek wyniki obciążą wyższe od zakładanych podwyżki wynagrodzeń.

Tymczasem - jak podał PAP - Ruch podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia sieci kawiarni Tchibo. Na transakcję zgodę musi wyrazić walne zgromadzenie. Decydujący głos znów będzie należeć do MSP.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruch: zmiany w akcjonariacie, zmiany we władzach?