Ruch zwolni 570 osób

KL
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

Zarząd nie dogadał się ze związkami w sprawie zwolnień. Przyjął więc własny regulamin restrukturyzacji.

Zarząd nie dogadał się ze związkami w sprawie zwolnień. Przyjął więc własny regulamin restrukturyzacji.

Przez miesiąc trwały w Ruchu konsultacje ze związkami zawodowymi, dotyczące planowanej restrukturyzacji zatrudnienia. Do porozumienia nie doszło. Obowiązywać więc będzie program zaproponowany przez zarząd.

Program zakłada, że pracę straci maksymalnie 10 proc. wszystkich zatrudnionych w spółce, czyli około 570 osób. Kadry będą wręczać wypowiedzenia już od 25 września.

Łączny koszt realizacji programu wyniesie blisko 33,9 mln zł. Na tę kwotę składają się odprawy pieniężne i odszkodowania dla osób objętych gwarancjami pracy z porozumienia z 13 czerwca 2005 r. Zarząd zakłada, że redukcja zatrudnienia powinna przynieść oszczędności rzędu 2,2 mln zł miesięcznie, począwszy od listopada 2008 r. Jeszcze w lipcu spółka informowała, że chce zwolnić 15 proc. pracowników, czyli około 800 osób, co miało przynieść oszczędności rzędu 2,7 mln zł miesięcznie od października 2008 r.

Analitycy już dawno wskazywali, że spółka powinna przejść gruntowną restrukturyzację, zwłaszcza zlikwidować przerost zatrudnienia. Poprzedni zarząd przygotowywał program odejść dobrowolnych, jednak zrezygnował z jego realizacji. Uznał, że taka forma zmniejszania liczby pracowników jest niewystarczająco efektywna.

10

proc. Nawet taka część pracowników Ruchu straci pracę. Wypowiedzenia ruszą 25 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu