Ruda żelaza najdroższa od czterech miesięcy

opublikowano: 09-12-2022, 09:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nieoficjalne doniesienia o możliwości dalszego złagodzenia w przyszłym tygodniu polityki władz Chin wobec sektora nieruchomości wywołały wzrost ceny rudy żelaza, informuje Bloomberg.

Ruda żelaza drożała o 1,2 proc. do 110,30 USD za tonę, najwięcej od czterech miesięcy, na giełdzie w Singapurze w piątek rano. Zmierza do zakończenia wzrostem szóstego z rzędu tygodnia. Bloomberg przypomina, że ruda żelaza notowana na rynku terminowym zdrożała już o prawie 50 proc. od kiedy na koniec października była najtańsza od 45 miesięcy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy mają nadzieję, że podczas konferencji w przyszłym tygodniu władze Chin zmienią politykę wobec sektora nieruchomości, która odwróci w nim negatywny trend i przywróci normalne funkcjonowanie. Dodatkowo analitycy Minmetals Futures wskazują, że odbudowa zapasów rudy żelaza postępuje wolniej niż oczekiwano, co powinni podtrzymać wysokie ceny w perspektywie krótkoterminowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane