Rulimpex szuka inwestora

Wiktor Szczepaniak
28-05-2004, 00:00

Sąd ogłosił upadłość Rulimpexu z możliwością zawarcia układu. Producent napojów musi szybko znaleźć inwestora.

Producent soków i napojów z Bolesławca, który jeszcze nie tak dawno osiągał rocznie 60 mln zł przychodów ze sprzedaży, musiał znacznie ograniczyć produkcję.

— Z powodu wielomilionowych długów firma zaczęła tracić płynność finansową. W marcu zgłosiłem wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Sąd przychylił się do tego wniosku — mówi Ryszard Ruliński, właściciel i prezes firmy.

Prezes wierzy w szansę odbudowania pozycji rynkowej firmy. Bardzo liczy na układ z umorzeniem części długów i rozłożeniem spłaty pozostałej części na wiele miesięcy.

— Wartość firmy jest trzykrotnie większa od zadłużenia. Problemów ze zbytem nie mamy. Brakuje nam jednak pieniędzy na realizację zamówień — mówi prezes.

Rulimpex ciągle produkuje napoje pod własną marką (Och!) oraz pod markami firm zlecających mu produkcję. Musiał jednak wstrzymać produkcję soków w kartonach i ograniczyć produkcję napojów. Dostarcza je obecnie tylko do 4 sieci handlowych, a to wynik kiepski, zważywszy że kiedyś obsługiwał 10 sieci. Aby odbudować pozycję, firma poszukuje inwestora finansowego lub branżowego.

Jej problemy zaczęły się po wzroście ceł na koncentraty owocowe, a pogłębiły się z powodu niedoszłej fuzji z niemiecką firmą branżową w 2003 r. Poza tym, zdaniem prezesa, firma została okradziona przez byłego dyrektora, który wyprowadzał pieniądze do dwóch innych spółek i zawierał niekorzystne ugody z wierzycielami. Prezes złożył już doniesienie do prokuratury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rulimpex szuka inwestora