Rumunia wprowadzi zakaz udziału Huaweia w budowie sieci 5G

opublikowano: 15-04-2021, 15:47

Rząd Rumunii zatwierdził w czwartek wspieraną przez Stany Zjednoczone ustawę, która skutecznie blokuje Huaweiowi i innym chińskim firmom udziału w budowie infrastruktury sieci 5G w tym kraju, pisze Reuters.

Huawei
Huawei

„Rząd właśnie zatwierdził tę priorytetową ustawę, przypieczętowując tym samym memorandum z 2019 r. podpisane w Waszyngtonie. Oznacza to, że ​​Huawei i inne chińskie firmy zostaną wykluczone z jakiegokolwiek potencjalnego partnerstwa z Rumunią w sprawie 5G” - powiedział inicjator ustawy Pavel Popescu.

Projekt zatwierdzony przez rząd trafi teraz do parlamentu, gdzie zostanie poddany pod głosowanie w najbliższych tygodniach. Przetargi na budowę sieci 5G mają ruszyć po uchwaleniu ustawy.

Kampania Stanów Zjednoczonych przeciwko Huaweiowi rozpoczęła się w trakcie prezydentury Donalda Trumpa. Jego administracja zarzucała firmie telekomunikacyjnej współpracę z chińskimi władzami, czemu ta wielokrotnie zaprzeczała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane