Rusza 17. edycja konkursu

  • Materiał partnera
opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Konkurs EY Przedsiębiorca Roku wyróżnia najlepszych polskich przedsiębiorców.

Polska edycja jest częścią międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The Year, funkcjonującego obecnie w 60 państwach. W konkursie mogą wziąć udział twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy, którzy przez swoje produkty, usługi czy zastosowane rozwiązania są wiodącymi podmiotami w Polsce i prowadzą ekspansję zagraniczną. Kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach, dają więc równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

— EY Przedsiębiorca Roku to jedyny międzynarodowy konkurs, w którym polscy przedsiębiorcy mogą się zmierzyć z twórcami firm z całego świata. Nie konkurują wielkością firmy, skalą działalności ani przychodem, choć to oczywiście równie ważne. Konkurs wyróżnia człowieka, który stoi za pomysłem na biznes, ma pasję, może być przykładem i inspiracją dla innych — wyjaśnia Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2019. Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zarządzający podmiotami produkcyjnymi lub usługowymi, które obecne są na rynku co najmniej od pięciu lat, a ich przychody ze sprzedaży przekraczają 20 mln zł. Kategoria Nowe Technologie / Innowacyjność przeznaczona jest dla przedsiębiorców, których spółki działają minimum dwa lata, generują co najmniej 6 mln zł przychodów i specjalizują się w nowoczesnych rozwiązaniach oraz innowacyjnych technologiach. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, istniejących od dwóch do pięciu lat. Niezależne jury ocenia kandydatów według takich kryteriów, jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność czy działalność międzynarodowa. Przygląda się również czynnikom pozaekonomicznym, np. relacjom przedsiębiorcy z pracownikami czy zaangażowaniu na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny. Rozstrzygnięcie 17. edycji konkursu nastąpi w listopadzie br. podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbywa się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

— Do świata biznesu w Polsce wchodzi nowe pokolenie ludzi młodych ambitnych, twardo stąpających po ziemi. Pokolenie, które żyje zmianami powodowanymi przez nowoczesne tech nologie i które inicjuje te zmiany. Filip Granek, prezes firmy XTPL, przedstawiciel tego pokolenia wygrał zeszłoroczny konkurs EY Przedsiębiorca Roku. Mam nadzieję, że jego sukces zachęci także młodych przedsiębiorców do udziału w tegorocznej edycji — mówi Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Programu EY Przedsiębiorca Roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu