Rusza infolinia o zmianach w świadczeniach rodzinnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
01-08-2005, 08:55

Od dziś czynna jest infolinia dla osób zainteresowanych wprowadzanymi od września zmianami w przepisach o świadczeniach rodzinnych. Pod numerem 0- 801- 447- 000 będzie można pytać ekspertów z resortu polityki społecznej także o wprowadzaną za miesiąc zaliczkę alimentacyjną.

Od dziś czynna jest infolinia dla osób zainteresowanych wprowadzanymi od września zmianami w przepisach o świadczeniach rodzinnych. Pod numerem 0- 801- 447- 000 będzie można pytać ekspertów z resortu polityki społecznej także o wprowadzaną za miesiąc zaliczkę alimentacyjną.

Będzie można dowiedzieć się, między innymi, komu taka zaliczka przysługuje, ile wyniesie, jak się o nią starać, jakie dokumenty będą potrzebne i gdzie należy je złożyć. Będą również wiadomości o nowych zasadach przyznawania dodatku dla osób samotnie wychowujących dzieci oraz o tym, kto może ten dodatek stracić po wprowadzeniu zaliczki alimentacynej.

Alina Wiśniewska z departamentu świadczeń rodzinnych powiedziała, że infolinia ma pomóc i urzędnikom gminnym i petentom ponieważ przysyłali do resortu wiele pytań w tej sprawie. Infolinia 0- 801- 447- 000 działa od dziś przez cały sierpień w dni robocze od 8.15 do 16.15. Koszt połączenia z telefonów stacjonarnych w całej Polsce wyniesie 49 groszy brutto za minutę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rusza infolinia o zmianach w świadczeniach rodzinnych