Rusza misja wydobycia złota z wraków statków zatopionych przez U-booty

opublikowano: 02-10-2017, 11:45
aktualizacja: 02-10-2017, 11:46

Brytyjscy poszukiwacze ruszyli na misję, która ma przynieść im zdobycz ogromnej wartości, donosi The Guardian.

W poniedziałek spółka Britannia Gold rozpoczyna misję mającą na celu wydobycie części złota i innych metali szlachetnych, wartości ok. 125 mld GBP, z wraków statków zatopionych przez niemieckie okręty podwodne podczas I i II Wojny Światowej. Kruszce znalazły się na pokładzie statków kiedy przewożono je jako zapłatę za otrzymywane materiały wojenne. 

Zobacz więcej

youtube.com

Britannia Gold przez ostatnie 25 lat analizowała dane dotyczące zatopionych transportów. W poniedziałek jej statki wypłynęły z nieznanej lokalizacji w kierunku kilkunastu wraków na północnym Atlantyku i Karaibach, na których może znajdować się ok. 2 tys. ton metali szlachetnych. Jeśli misja okaże się sukcesem, znaleziska zostaną przewiezione do bezpiecznego miejsca, z którego spółka będzie negocjować z brytyjskim rządem swoje „znaleźne”, informuje The Guardian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Rusza misja wydobycia złota z wraków statków zatopionych przez U-booty