Ruszają innowacje na Wschodzie

MIB
opublikowano: 24-02-2009, 00:00

Od 6 marca do 30 września będzie można powalczyć o blisko 491 mln zł na wsparcie innowacji w Polsce Wschodniej.

Od 6 marca do 30 września będzie można powalczyć o blisko 491 mln zł na wsparcie innowacji w Polsce Wschodniej.

Po dwudniowym szturmie o dotacje na działanie 4.2 (na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe) z programu Innowacyjna Gospodarka dodatkowe szan- se otrzymują chcący inwe-stować na wschodzie kraju. Blisko 491 mln zł. z działania (I.3) na inwestycje związa- ne z innowacyjnością Programu Operacyjnego Polski Wschodniej trafią do województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Nabór wniosków potrwa od 6 marca do 30 września, choć przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zastrzegają, że zakończą przyjmowanie aplikacji, kiedy złożone wnioski przekroczą 130 proc. puli. Z unijnego grantu będzie można sfinansować budowę i inne prace budowlane w obiektach, w których będą (w sposób ciągły) prowadzone prace badawcze wraz z infrastrukturą i przygotowaniem terenów pod inwestycje.

O wsparcie mogą występować m.in. przedsiębiorcy, samorządy, podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, uczelnie i jednostki badawczo-rozwojowe.

W przypadku przygotowania terenów pod inwestycje wartość projektu nie może być mniejsza niż 4 mln zł, zaś tworzenia zaplecza badawczo-rozwojowego wraz z terenem mniejsza niż 12 mln zł. Jeżeli podmiot nie korzysta z pomocy publicznej, wydatki kwalifikowane mogą być ponoszone od 1.01. 2007 r. do 31.12.2015 r., jeżeli korzysta, to początkiem jest termin złożenia wniosku.

Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, które uzyskają powyżej 60 proc. możliwych do uzyskania punktów. Ocena formalna i merytoryczna wniosków prowadzona będzie w sposób ciągły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ruszają innowacje na Wschodzie