Ruszy przetarg na aquapark w Koszalinie

PAP
07-10-2011, 17:13

Jest dotacja, będzie przetarg na aquapark - Koszalin rusza z projektem za 73 mln zł.

2 mln EUR unijnej dotacji na budowę aquaparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) otrzyma inwestor - spółka Zarząd Obiektów Sportowych. Obiekt ma być gotowy w 2014 r.
Decyzja o przyznaniu pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zapadła w piątek. Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski poinformował, że w związku z zatwierdzeniem listy przez zarząd województwa, spółka wysłała już do redakcji Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na budowę aquaparku. Z podawanych dotychczas przez spółkę informacji wynika, że koszt budowy aquaparku oszacowano na 73 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana długoterminowych, zaciągniętym na 20 lat kredytem w wysokości 60 mln zł. Spłatę kredyt poręcza miasto Koszalin.
Aquapark będzie miał powierzchnię 18 tys. m kw. Obiekt ma powstać na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.
Do dyspozycji gości będą m.in. hala basenowa ze sztuczną rwącą rzeką i zjeżdżalniami w kształcie UFO, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma zająć powierzchnię 1634 mkw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.
Według Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina, budowa obiektu mogłaby się rozpocząć wiosną 2012 r. i powinna potrwać dwa lata. Planuje się, że aquapark będzie oddany do użytku w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Ruszy przetarg na aquapark w Koszalinie