Ruszył kolejny proces przeciwko Biedronce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2005, 13:17

Przed sądem pracy w Elblągu rozpoczął się w czwartek proces przeciwko właścicielowi sieci "Biedronka", jaki wytoczyła była pracownica marketu Katarzyna Wiktorzak. Kobieta domaga się 130 tys. zł za pracę w nadgodzinach oraz za utraconą ciążę.

Przed sądem pracy w Elblągu rozpoczął się w czwartek proces przeciwko właścicielowi sieci "Biedronka", jaki wytoczyła była pracownica marketu Katarzyna Wiktorzak. Kobieta domaga się 130 tys. zł za pracę w nadgodzinach oraz za utraconą ciążę.

Wiktorzak powiedziała przed sądem, że mimo iż była zatrudniona na 3/4 etatu, to pracowała codziennie po 8 godzin. 3 razy w tygodniu rozładowywała i przewoziła na paletowych wózkach towar z ciężarówek. Gdy na paletach był cukier, wózek ważył nawet tonę.

To kolejny proces przeciwko spółce Jeronimo Martins Dystrybucja, właścicielowi sklepów "Biedronka". Jako pierwsza pozew złożyła Bożena Łopacka, która domaga się 35 tys. zł za 2600 nadgodzin. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok sądu w Elblągu przyznający Łopackiej odszkodowanie i nakazał powtórne  rozpatrzenie sprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane