Ruszył konkurs na prezesa Kompanii Węglowej

PAP
10-11-2010, 09:11

W środę ruszyło postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Kompanii Węglowej (KW) . Zgłoszenia kandydatów na szefa tej największej górniczej firmy będą przyjmowane do 30 listopada, a rozmowy z  nimi odbędą się 17 grudnia - wynika z ogłoszenia o konkursie.

Poprzedni prezes Kompanii, który kierował firmą ponad dwa lata, stracił stanowisko we wrześniu, gdy prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne w śledztwie dotyczącym zaopatrzenia kopalń w materiały.

Odwołani zostali wówczas także prezes Katowickiego Holdingu Węglowego i jego zastępca. Konkurs na te stanowiska już trwa - kandydaci mogą zgłaszać się do 24 listopada, a rozmowy z nimi zaplanowano - podobnie jak w Kompanii - na 17 i 18 grudnia.

Obecnie prace zarządu Kompanii, która jest największą górniczą firmą w Europie, koordynuje jej wiceprezes, Jacek Korski. Dotychczas oficjalnie nie potwierdził on, że będzie ubiegał się o stanowisko prezesa, zapowiadając rozważenie takiej decyzji. Nieoficjalnie źródła w spółce oraz związkowcy wymieniają go jako najpoważniejszego kandydata na szefa Kompanii.

Kandydaci na prezesa muszą m.in. mieć wyższe wykształcenie i co najmniej dziesięcioletni staż pracy, w tym pięcioletni na stanowiskach kierowniczych. Muszą złożyć oświadczenie lustracyjne i spełnić inne warunki, wymienione w środowym ogłoszeniu dotyczącym postępowania kwalifikacyjnego.

Kompania Węglowa zatrudnia ok. 61 tys. osób. Skupia 15 kopalń, zgrupowanych w czterech centrach wydobywczych. Rocznie wydobywa ponad 40 mln ton węgla.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Ruszył konkurs na prezesa Kompanii Węglowej