Ruszył Nykredit Bank Hipoteczny

Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 22-10-2003, 00:00

Za pięć lat Duńczycy chcą mieć 5-7-proc. udział w rynku finansowania nieruchomości. Zysk ma być szybciej — już za trzy lata.

W nieco ponad miesiąc od uzyskania zgody nadzoru bankowego na utworzenie banku w Polsce Nykredit Bank Hipoteczny udzielił pierwszych kredytów. Spółka należąca w 100 proc. do duńskiego Nykredit, chce po trzech latach działalności wypracować zysk, a w ciągu pięciu lat mieć 5-7-proc. udział w rynku kredytów hipotecznych.

Nykredit Bank Hipoteczny to czwarta obok Rheinhyp -BRE Banku Hipotecznego, HypoVereinsbanku Hipotecznego oraz Śląskiego Banku Hipotecznego instytucja, która oferuje na polskim rynku kredyty dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

— Zaproponujemy tradycyjne kredyty hipoteczne w złotych, euro i dolarach. Z czasem jednak będziemy wzbogacać ofertę — mówi Lech Gajewski, prezes Nykredit Banku Hipotecznego.

Nykredit zamierza otworzyć placówki w dużych miastach. Na razie będzie to sześć punktów sprzedaży. Bank podpisał też umowę o współpracy z Dominet Bankiem oraz Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Spółka będzie także sprzedawała produkty za pośrednictwem portalu internetowego Expander.

— Rozmawiamy jeszcze o współpracy z czterema małymi i średnimi bankami. Chcemy być bankiem o zasięgu ogólnopolskim — mówi Lech Gajewski.

W czwartym kwartale przyszłego roku Nykredit chce przeprowadzić publiczną emisję listów zastawnych.

— Myślimy o emisji nie niższej niż 500 mln zł. Dokładną kwotę ujawnimy później — mówi prezes.

Być może bank zdecyduje się także na emisję listów na rynku niepublicznym.

Zdaniem Lecha Gajewskiego, o zyskach z działalności spółka może myśleć nie wcześniej niż za trzy lata.

— Szacujemy, że osiągniemy około 2,5 mln zł zysku — mówi prezes.

Na koniec 2007 r. bank chciałby mieć w swoim portfelu kredyty wartości 3,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ruszył Nykredit Bank Hipoteczny