Ruszył przetarg na wykonawcę Mieszkania Plus w Świdniku

PAP, DI
opublikowano: 15-08-2019, 11:38

Ogłosiliśmy przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji Mieszkania Plus w Świdniku - powiedział prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Rozpoczęcie robót budowlanych w Świdniku planowane jest w październiku.

Jak przypomniała rzecznik PFR Nieruchomości Ewa Syta, "w Świdniku zaplanowano realizację dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw". Dodała, że inwestycja powstanie przy ul. Stefana Grota-Roweckiego 24, na ponad 1-hektarowej działce, wskazanej przez świdnicki samorząd.

W informacji PFR Nieruchomości zaznaczono, że oferty przetargowe można składać do 9 września.

Budowę mieszkań w Świdniku sfinansuje spółka PFR Nieruchomości, odpowiedzialna za realizację programu Mieszkanie Plus.

W ramach programu trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, a kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne.

W ramach rządowego programu powstało już 867 mieszkań; w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa już nabór na kolejne 42 mieszkania wybudowane w Kępicach.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z dopłat korzystają również najemcy w Wałbrzychu, gdzie najwyższa dopłata wynosi ponad 400 złotych.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu