Ruszył rejestr dłużników

MIB
opublikowano: 05-01-2006, 00:00

Rejestr Dłużników Transportowych (RDT) jest spisem firm spedycyjnych, produkcyjnych i handlowych, które nie płacą za zlecane przewozy ładunków. Dostęp do danych odbywa się za pośrednictwem internetu.

— Dzięki RDT dojdzie do istotnej zmiany w zarządzaniu płatnościami. Czas oczekiwania na zapłatę powinien się skrócić nawet kilkakrotnie. Spodziewamy się, że w niedługim czasie z naszych baz danych będzie korzystało kilka tysięcy firm — mówi Iwona Janeczek, dyrektor zarządzający KSV BIG, współtwórca systemu.

Inicjatorem stworzenia Rejestru Dłużników Transportowych jest firma Logintrans, która rozpoczęła pracę nad bazą. W tym momencie 12 tys. użytkowników giełdy (firm spedycyjnych i transportowych) zostało zaproszonych do korzystania z niej. Po wpisaniu do rejestru dłużników klient traci możliwość dostępu do największej giełdy wolnych ładunków TRANS w środkowej Europie. Rejestr Dłużników Transportowych to także skuteczne, bezprowizyjne narzędzie do odzyskiwania długów. Aby zniknąć z rejestru, wystarczy spłacić zobowiązania. Baza działa na podstawie ustawy z 14 lutego 2003 r. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.rdt.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ruszył rejestr dłużników