Ruszył XV Finał WOŚP

opublikowano: 14-01-2007, 10:53

Ruszył XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes fundacji WOŚP Jurek Owsiak zainaugurował go w niedzielę po godz. 10 w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie.

Ruszył XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes fundacji WOŚP Jurek Owsiak zainaugurował go w niedzielę po godz. 10 w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie.

Pieniądze zebrane podczas XV Finału WOŚP - podobnie, jak w ubiegłym roku - mają być przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę zasad udzielania pierwszej pomocy. Ponadto, po raz pierwszy fundacja zagra także dla dorosłych Polaków, chorych na cukrzycę.

Na rzecz WOŚP kwestuje ponad 120 tys. wolontariuszy. W tegorocznym Finale działa ok. 1,5 tys. sztabów z całego kraju oraz 32 z zagranicy (m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Meksyku oraz w Iraku - baza polskich wojsk w Diwanii).

Główny koncert XV Finału w tym roku odbędzie się w Warszawie na Placu Defilad, pod Pałacem Kultury i Nauki. Rozpocznie się on o godzinie 14. i potrwa do późnych godzin wieczornych. Około godziny 20 będzie można zobaczyć "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili ludzie w całej Polsce wyślą w stronę nieba - Dobre Anioły, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Po raz pierwszy zorganizowany zostanie Bieg Finału WOŚP "Policz się z cukrzycą". Odbędzie się on na dystansie około 4 kilometrów i rozpocznie się o godz. 15.50. Start na ulicy Marszałkowskiej - naprzeciwko sceny przed Pałacem Kultury i Nauki). Następnie trasa wieść będzie ulicami: Marszałkowską, Świętokrzyską, Al. Jana Pawła II, Al. Solidarności do Placu Bankowego i z powrotem ulicą Marszałkowską do mety przed sceną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane