Ruszyła lawina zmian dostawców

BAW
opublikowano: 25-10-2011, 00:00

Rynek energii

Liczba odbiorców indywidualnych zmieniających sprzedawcę energii elektrycznej w sierpniu 2011 r. wzrosła o ponad 274 proc. w porównaniu z danymi z końca roku poprzedniego.

— Tak dynamicznych zmian wśród odbiorców z grupy taryfowej „G” [gospodarstw domowych — red.] jeszcze nie było – podkreśla Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. Odbiorców TPA z grupy taryfowej „G” jest już ponad pięć tysięcy. Od końca 2010 r. do końca sierpnia 2011 r. nowego sprzedawcę wybrało aż 3676 odbiorców.

Tylko w lipcu i w sierpniu 2011 r. z prawa do wyboru sprzedawcy energii skorzystało 3218, a w samym sierpniu 1649 odbiorców — to więcej niż przez ostatnie cztery lata, od kiedy wszyscy mamy prawo do wyboru i zmiany sprzedawcy prądu. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, niedługo proporcje zmian wśród gospodarstw domowych i odbiorców przemysłowych będą zbliżone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu