Ruszyła oferta publiczna Eutelsat Communications

(Marek Druś)
opublikowano: 28-11-2005, 20:55

Eutelsat Communications, spółka holdingowa Eutelsatu, największego europejskiego nadawcy satelitarnego, rozpoczęła w poniedziałek ponowną ofertę publiczną akcji. Podjęta w ubiegłym miesiącu pierwsza próba ich sprzedaży zakończyła się niepowodzeniem.

Eutelsat Communications, spółka holdingowa Eutelsatu, największego europejskiego nadawcy satelitarnego, rozpoczęła w poniedziałek ponowną ofertę publiczną akcji. Podjęta w ubiegłym miesiącu pierwsza próba ich sprzedaży zakończyła się niepowodzeniem.

Widełki cenowe na 73 mln (34 proc.) akcji Eutelsat Communications ustalono na 11,75-12,75 EUR. W poprzedniej ofercie wynosiły 12,00-13,80 EUR. Jeszcze wcześniej ustalono je na 15,25-17,75 EUR.

Spółka chce pozyskać ze sprzedaży nowych akcji co najmniej 860 mln EUR. Jej dotychczasowi akcjonariusze, m.in. Eurazeo, Pacific Group i Cinven zdecydowali się nie redukować dotychczasowego stanu posiadania. Oferta rozpoczęła się w poniedziałek, a zakończy w czwartek, 1 grudnia o 15.00. W przypadku sukcesu oferty pierwsze notowanie Eutelsatu na giełdzie w Paryżu odbędzie się już w piątek po południu.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane