Ruszyła po raz kolejny zimowa liga Let’s Go

Agnieszka Ostojska
opublikowano: 08-02-2001, 00:00

Ruszyła po raz kolejny zimowa liga Let’s Go

Po hucznej zabawie w warszawskim Labiryncie sportowcy przystąpili do zmagań w zimowej edycji ligi Let’s Go. Pierwsze mecze rundy zasadniczej drużyny mają już za sobą.

W tym roku liga Let’s Go będzie świętować trzecie urodziny. Mimo tak krótkiego czasu istnienia, rozgrywki cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród warszawskich biznesmenów. W zimowej edycji ligi wezmą udział zawodnicy z ponad 130 drużyn, reprezentujących około 100 firm. To już czwarty tydzień spotkań rundy zasadniczej. Rozgrywki rozpoczęły się 8 stycznia i potrwają do połowy marca.

Tak jak poprzednio, zespoły będą walczyły z każdym w obrębie własnej grupy. W finale zagrają cztery najlepsze reprezentacje z grupy.

Najpopularniejszą dyscypliną wśród sportowców z warszawskich firm jest futboll. W tej edycji w piłkę nożną zagrają aż 63 drużyny w trzech ligach, w siatkówkę — 35 zespołów. Tym razem dla najlepszych siatkarzy zorganizowano ekstraklasę. W jej skład weszło siedem drużyn — najlepszych pierwszoligowych zespołów z poprzedniej edycji. W lidze koszykówki pojawi się 30 reprezentacji.

6 lutego rozpoczęły się mecze tenisa ziemnego. W tej dyscyplinie udział weźmie prawdopodobnie tylko osiem drużyn. W poprzedniej edycji było ich znacznie więcej. Jest to jedyna dyscyplina, w której zmniejszyła się liczba grających zespołów. Równolegle do rozgrywek ligi odbywają się zajęcia z aerobiku dla pań, które preferują bardziej relaksującą formę wypoczynku.

W tym tygodniu kibicowaliśmy siatkarzom z I ligi. Mecz Alcatela z Toyotą był ciekawy, a zespoły prezentowały wysoki poziom. Pierwszą część spotkania wygrała Toyota 26 do 24. Przewaga drużyny japońskiego koncernu była jednak niewielka co zapowiadało ostrą walkę po przerwie. Niestety, porażka źle wpłynęły na Alcatela, który stracił energię i chęć do walki. W drugiej części meczu zawodnicy Toyoty dominowali na boisku i łatwo odnieśli zwycięstwo. AO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Ostojska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy