Ruszyła rejestracja na Impact’23: polski kongres o światowym rozmachu

  • DI
opublikowano: 21-09-2022, 14:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowej i Wschodniej odbędzie się w Poznaniu 10-11 maja 2023 r. Kongres otworzy Nassim Nicholas Taleb, jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych ekonomistów i filozofów współczesnych, autor bestsellerów „Czarny łabędź” i „Antykruchość”. Wystąpi także m.in. prof. Adam Tooze, historyk i autor, uznany za jednego z najważniejszych myślicieli dekady. „Puls Biznesu” objął Impact’23 patronatem medialnym.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem na czele, sześć scen, nowe ścieżki tematyczne, warsztaty dla liderów biznesu i konkursy start-upowe – to plan na dwa dni kongresu gospodarczo-technologicznego Impact’23.

Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się 10-11 maja 2023 r. najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy.

Impact może się poszczycić wyjątkowymi prelegentami. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton i prezes YouTube’a Susan Wojcicki.

Wyjątkowi prelegenci:
Wyjątkowi prelegenci:
Ubiegłoroczny kongres otworzył izraelski historyk prof. Yuval Noah Harari, jeden z najwybitniejszych wizjonerów, filozofów i myślicieli naszych czasów. Autor bestsellerów „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek” sprzedanych w ponad 35 milionach egzemplarzy i przetłumaczonych na 65 języków.
Filip Radwanski

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”.

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie. W słynnej książce „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności. Wskazuje w niej m.in., że „to, o czym wiecie, nie może naprawdę was zranić”. Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba, komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze: „Fundamenty gospodarki światowej, takiej jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania, z którymi się mierzymy”.

Natomiast w książce „Antykruchość” Taleb uczy, jak tworzyć odporność na podobne sytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Czym zaskoczy nas tym razem?

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk i autor prof. Adam Tooze. W 2019 r. Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Nazwiska kolejnych gwiazd światowego formatu, które będzie można spotkać podczas Impact’23 w Poznaniu, będą ogłaszane już niedługo.

Przez dwa dni uczestnicy wydarzenia będą dyskutowali na sześciu scenach w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła. Dlatego wśród zaproszonych gości są najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy. Będą dyskutowali z szefami światowych firm, technologami i naukowymi autorytetami.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festiwal czy trening biegowy.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 100 partnerami z sektora prywatnego i publicznego.

Na kongres można się zarejestrować, korzystając ze strony impactcee.com. Sprzedaż biletów już ruszyła, a ich liczba jest ograniczona.

Zapraszamy!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane