Ruszyła sprzedaż Exatela

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 15-10-2010, 00:00

Doradca PGE wysłał zaproszenia do inwestorów zainteresowanych kupnem Exatela. Finalizacja transakcji w tym roku.

Doradca PGE wysłał zaproszenia do inwestorów zainteresowanych kupnem Exatela. Finalizacja transakcji w tym roku.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) wysłała wczoraj za pośrednictwem doradcy — PricewaterhouseCoopers — informację do inwestorów zainteresowanych kupnem Exatela, operatora należącej do grupy PGE sieci światłowodowej.

— Mogę potwierdzić, że rozpoczęliśmy proces wysyłania zaproszeń do potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem Exatela — mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik energetycznego giganta.

Z naszych informacji wynika, że firmy zainteresowane kupnem operatora sieci energetycznej mają w ciągu kilku dni podpisać deklarację o poufności, a do 2 listopada złożyć niewiążące oferty. Potem mają miesiąc na due diligence, by na początku grudnia złożyć oferty wiążące. PGE chciałoby zamknąć transakcję do końca roku.

— To dość krótkie terminy — narzekają pytane przez nas firmy.

Wcześniej mówiło się, że najbardziej zainteresowane kupnem Exatela są Netia i GTS Poland, wśród potencjalnych nabywców wymieniany był Polkomtel. Udało nam się jedynie nieformalnie ustalić, że Netia i GTS otrzymały oferty.

750

mln zł

Na tyle wycenia wartość Exatela Dom Maklerski BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu