Czytasz dzięki

Ruszyły przetargi na nowe trasy tramwajowe w stolicy

AR
opublikowano: 05-09-2019, 16:12

W Warszawie powstaną dwie nowe linie tramwajowe - na Gocław i na Wilanów. Miasto szuka wykonawców koncepcji.

Warszawa szuka wykonawców dokumentacji projektowej nowych tras tramwajowych.  Ich budowa przewidziana jest na lata 2021-23, a finansowane są m.in. z dotacji unijnych. Jedna z nich pobiegnie na Gocław. 

-  Jest to jedna z najważniejszych tramwajowych inwestycji w Warszawie, dzięki której ponad 50 tysięcy mieszkańców osiedla Gocław i osiedla Międzynarodowa będzie mieć szybki i wygodny dojazd do centrum stolicy - mówi Maciej Dutkiewicz. rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Łączna długość nowej trasy wyniesie około 3,6 km, będzie przy niej 7 przystanków.

- Inwestycja obejmie także modernizację trasy tramwajowej na al. Waszyngtona, gdzie zmodernizujemy tory o długości 2,5 km i przebudujemy 9 peronów - tłumaczy rzecznik prasowy. 

Wykonawca dokumentacji projektowej wyłoniony w przetargu będzie miał 9 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych. Ruszył też przetarg dotyczący trasy tramwajowej na Wilanów. W tym przypadku wykonawca dokumentacji projektowej wyłoniony w przetargu będzie miał około 15 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych. 

W czerwcu miasto podpisało umowę na dostawę taboru, który obsłuży obie trasy.  To największa umowa na tramwaje podpisana dotychczas w Polsce i jedna z większych w Europie. Dostawy są podzielone na dwie części: w zamówieniu podstawowym Tramwaje Warszawskie kupią 123 tramwaje, a w ramach opcji będzie możliwy zakup kolejnych 90. Hyundai Rotem, który złożył najkorzystniejszą ofertę, zbuduje je za 1 mld 825 mln zł netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane