RWE Power i Kompania Węglowa mają zgodę UOKiK na utworzenie spółki

PAP
04-05-2009, 13:18

RWE Power i Kompania Węglowa mają zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie spółki, która zajmie się budową i eksploatacją nowej elektrowni.

"Wspólna inwestycja przedsiębiorców polega na budowie i eksploatacji elektrowni położonej na terenie nieczynnej kopalni Piast Ruch II na Śląsku, należącej do Kompanii Węglowej.

Uruchomienie nowej elektrowni planowane jest w 2015 roku" - napisano w opublikowanym w poniedziałek komunikacie UOKiK.

Urząd uznał, że "koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji".

Zgodnie z przepisami, taką transakcję trzeba zgłosić do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył miliard euro na świecie lub 50 mln
euro w Polsce.

RWE Power zajmuje się m.in. wydobywaniem, pozyskiwaniem, przetwarzaniem i transportem surowców (ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla brunatnego) oraz minerałów (gliny, krzemu, piasku, kwarcu), wytwarzaniem i udostępnianiem energii.

RWE Power wchodzi w skład grupy kapitałowej RWE, która należy do piątki największych koncernów energetycznych w Europie.

Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. W Polsce działalność grupy koncentruje się przede wszystkim na sprzedaży energii elektrycznej, jej dystrybucji w obrębie aglomeracji warszawskiej oraz produkcji i sprzedaży ciepła.

Z kolei Kompania Węglowa prowadzi działalność głównie na rynku wydobycia i sprzedaży węgla kamiennego. Wszystkie akcje spółki należą do Skarbu Państwa. Kompania Węglowa tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą 33 spółki zależne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / RWE Power i Kompania Węglowa mają zgodę UOKiK na utworzenie spółki