Ryanair chce zwiększyć liczbę połączeń w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2005, 16:02

Tani przewoźnik Ryanair zamierza w ciągu najbliższego roku zwiększyć liczbę połączeń z Polski - poinformowała we wtorek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair Caroline Baldwin.

Tani przewoźnik Ryanair zamierza w ciągu najbliższego roku zwiększyć liczbę połączeń z Polski - poinformowała we wtorek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair Caroline Baldwin.

"Jeśli chodzi o liczbę pasażerów, to mamy teraz tylko jeden lot dziennie z Polski i w pierwszym roku działalności w Polsce spodziewamy się 100 tys. pasażerów. Sądzę jednak, że w najbliższym roku finansowym uruchomimy nowe połączenia z Polski" - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami Baldwin.

Dodała, że udział Ryanair w polskim rynku tanich przewoźników powinien docelowo sięgnąć kilkudziesięciu procent, w czym pomoże m.in. wzrost liczby połączeń i lotnisk w Polsce, z których będzie latał Ryanair. 

Ryanair uruchomi od 24 marca nowe połączenie między Wrocławiem i Londynem (lotnisko Stansted).

Baldwin poinformowała, że Ryanair negocjuje uruchomienie nowych połączeń z sześcioma polskimi miastami (nie zamierza latać z Warszawy) i planuje rozpoczęcie lotów przynajmniej z jednego z nich.

W roku finansowym, który zakończy się 31 marca, Ryanair  przewiezie około 27,5 mln pasażerów. Na kolejny rok finansowy planuje przewiezienie 34 mln osób.

Ryanair jest największą w Europie tanią linią lotniczą, obsługującą 209 tras z 93 portów lotniczych w 19 krajach. Firma zatrudnia 2 tys. 200 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane