Ryanair rozpoczyna wdrażanie Boeingów 737 MAX w Wielkiej Brytanii

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-01-2021, 15:10

Dyrektor generalny Ryanaira poinformował w czwartek, że planuje rozpocząć wdrażanie Boeingów 737 MAX w Wielkiej Brytanii po pierwszych dostawach. Mają one nastąpić w nadchodzących miesiącach, pisze Reuters.

Ryanair
Ryanair

Linia lotnicza podała, że ​​spodziewa się odebrać około 30 samolotów MAX. „Będziemy je rozmieszczać prawdopodobnie początkowo w Wielkiej Brytanii” - powiedział Eddie Wilson w wywiadzie dla radia Newstalk.

W związku z kolejnym lockdownem w Wielkiej Brytanii, Ryanair musi także zmienić swój rozkład lotów. Nowe blokady w Irlandii, Anglii i innych krajach europejskich "znacznie zredukują rozkłady lotów i prognozy ruchu na styczeń, luty i marzec" - podano w oświadczeniu.

Przewoźnik nie podał konkretnych danych dotyczących liczby odwołanych połączeń. Prognozuje spadek liczby pasażerów o 1,25 mln w styczniu oraz o 500 tys. w lutym i marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane