Ryanair uruchamia połączenie Poznań-Londyn

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-09-2005, 15:11

Tania linia lotnicza Rayanair uruchomi od 23 września regularne połączenie Poznania z Londynem - poinformował w czwartek w Poznaniu dziennikarzy szef linii Michael O'Leary. Latać będą na tej trasie nowe boeingi 737/800.

Tania linia lotnicza Rayanair uruchomi od 23 września regularne połączenie Poznania z Londynem - poinformował w czwartek w Poznaniu dziennikarzy szef linii Michael O'Leary. Latać będą na tej trasie nowe boeingi 737/800.

  O'Leary powiedział, że duże zainteresowanie poznaniaków lotami do Londynu może zaowocować uruchomieniem kolejnych połączeń z innymi europejskimi miastami. "Decyzji w tej sprawie należy spodziewać się na początku przyszłego roku" - dodał.

    Od 30 października samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latać także na trasie Szczecin-Londyn. Na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie O'Leary powiedział w czwartek, że sprzedano już 10 tys. biletów. Szef linii liczy, że z nowego połączenia skorzysta w ciągu roku ok. 100 tys. pasażerów.

    Wicewojewoda zachodniopomorski Jan Sylwetrzak zapowiedział, że port lotniczy Szczecin-Goleniów niebawem uzyska status portu międzynarodowego. Dodał, że władze regionu i miasta liczą na to, że z podszczecińskiego lotniska niebawem można będzie także latać do państw nadbałtyckich.

    O'Leary nie wyklucza, że Ryanair uruchomi ze Szczecina kolejne połączenia z miastami europejskimi. Wśród rozważanych portów wymienił m.in. Frankfurt, Brukselę, Paryż i Rzym. Zastrzegł jednak, że ostateczna decyzja będzie zależeć od zainteresowania pasażerów połączeniem z Londynem.

    Pytany, dlaczego Ryanair, który zamierza od jesieni tego roku mieć połączenia z ośmioma portami lotniczymi w Polsce, nie uruchamia lotów do Warszawy, O'Leary powiedział: "Nie prowadzimy negocjacji w tej sprawie. Jeśli port warszawski będzie zainteresowany, jeśli zaoferuje odpowiednie obiekty i opłaty, jesteśmy gotowi podjąć rozmowy".

    Ryanair obsługuje 250 tras między 21 krajami Europy. Firma zatrudnia 2,7 tys. pracowników. W roku finansowym 2005 zamierza przewieźć ponad 35 mln pasażerów.

    W Polsce przewoźnik lata od marca 2005 roku; obsługuje osiem tras z Londynu (do Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa); dwie trasy z Frankfurtu (do Gdańska i Rzeszowa) i jedną trasę z Glasgow (do Krakowa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane