Ryanair uruchomi dwa nowe połączenia z Polską

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-07-2005, 14:09

Największy europejski tani przewoźnik Ryanair poinformował w środę, że uruchamia osiem nowych tras, w tym dwie do Polski. Od 30 października br. Ryanair będzie latał ze Stansted do Krakowa, a od listopada br. także do Krakowa z Prestwick (w pobliżu Glasgow) w Szkocji.

Największy europejski tani przewoźnik Ryanair poinformował w środę, że uruchamia osiem nowych tras, w tym dwie do Polski. Od 30 października br. Ryanair będzie latał ze Stansted do Krakowa, a od listopada br. także do Krakowa z Prestwick (w pobliżu Glasgow) w Szkocji.

    "Ryanair zdecydował się przyspieszyć ogłoszenie informacji o nowych trasach po to, by podkreślić, że niedawne zamachy bombowe w Londynie nie zaszkodzą ruchowi turystycznemu" - powiedział dyrektor generalny Ryanair Michael O'Leary.

    Bazą dla czterech z ośmiu nowych tras będzie Liverpool w północno-zachodniej Anglii, Stansted dla dwóch dalszych, a Newcastle-upon-Tyne w północno-wschodniej Anglii i Prestwick w Szkocji dla pozostałych dwóch.

    Obok Polski, Ryanair umacnia obecność w krajach bałtyckich. Jedna z nowych tras to Liverpool-Ryga.

    Większość pozostałych połączeń to trasy do Francji: Bergerac, Carcassonne i Toulon oraz dwie do Oslo.

    21 czerwca Ryanair ogłosił otwarcie od 30 października 2005 r. połączeń ze Stansted w hrabstwie Essex na północny wschód od Londynu do Poznania i Łodzi, a także o zainaugurowaniu lotów do Kowna i Grenoble.

    Od marca Ryanair lata na trasie Stansted - Wrocław. Poza Ryanair, w Polsce działają także inni tani przewoźnicy: Easy Jet, Germanwings, Wizz Air, Sky Europe i Centralwings (niskokosztowa spółka PLL LOT).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu