Ryanair uruchomi w Polsce nowe bazy

AH
opublikowano: 09-01-2008, 00:00

Przewoźnik kończy rozmowy o utworzeniu nowej bazy, prawdopodobnie we Wrocławiu. Przez cztery lata chce ich uruchomić nawet cztery.

Przewoźnik kończy rozmowy o utworzeniu nowej bazy, prawdopodobnie we Wrocławiu. Przez cztery lata chce ich uruchomić nawet cztery.

Niczym bumerang wraca temat bazy, którą irlandzki Ryanair mógłby otworzyć w Polsce. Swego czasu był brany pod uwagę port w Rzeszowie, ale ostatecznie przewoźnik wycofał się z rozmów. Bazę otworzył, ale w Rydze. Dziś Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży Ryanaira na Europę Centralną, mówi, że trwają negocjacje z kilkoma polskimi lotniskami, a prawdopodobnie w połowie roku linia powiadomi o pierwszej nowej bazie. Twierdzi, że rozmowy z odpowiednim lotniskiem są finalizowane. Z którym — nie wiadomo, choć prawdopodobnie chodzi o Wrocław.

— Rozmowy z władzami lotniska są na finiszu — ujawnia informator „PB”.

Tymczasem baz ma być u nas kilka.

— Docelowo chcemy mieć ich w Polsce trzy albo cztery. Uruchomienie zajmie nam pewnie cztery lata — prognozuje Tomasz Kułakowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozważane lokalizacje — poza Wrocławiem — to Kraków, Modlin i Gdańsk.

Przewoźnik przez dwa i pół roku działalności w Polsce przewiózł 4 mln pasażerów. W zeszłym roku uruchomił 16 tras i przewiózł 2,3 mln pasażerów. W sumie obsługuje 42 połączenia z 10 lotnisk. Zapowiada, że to nie koniec ekspansji nad Wisłą. Na przełomie marca i kwietnia rozpoczną się loty z Bydgoszczy i Wrocławia do Düsseldorfu.

— Latamy już ze wszystkich polskich lotnisk, które nas interesowały. Nie wykluczam, że uruchomimy połączenia na przykład z Zielonej Góry, ale na razie skupimy się na dotychczasowych. Przez najbliższe tygodnie zamierzamy ogłaszać otwarcia nowych tras. Będzie ich bardzo dużo — zapowiada Tomasz Kułakowski.

Ryanair obsługuje 605 połączeń. W tym roku finansowym przewiezie 50 mln pasażerów, a w przyszłym 60 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu