Ryanair uruchomił połączenie lotnicze ze Szczecina do Londynu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 07:46

Tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły w niedzielę codzienne loty z podszczecińskiego lotniska w Goleniowie do Londynu - poinformował dziennikarzy Tomasz Kułakowski z Ryanair. Przewoźnik przewiduje, że na nowej trasie przewiezie w pierwszym roku ok. 100 tys. pasażerów.

Tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły w niedzielę codzienne loty z podszczecińskiego lotniska w Goleniowie do Londynu - poinformował dziennikarzy Tomasz Kułakowski z Ryanair. Przewoźnik przewiduje, że na nowej trasie przewiezie w pierwszym roku ok. 100 tys. pasażerów.

Również w niedzielę przewoźnik rozpoczął do Londynu (lotnisko Stansted) loty z Rzeszowa, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańska i Krakowa. 

Od 1 listopada Ryanair uruchomi także połączenia z Rzeszowa do Frankfurtu (lotnisko Hahn) i z Krakowa do Glasgow (lotnisko Prestwick).

Ryanair obsługuje ok. 270 tras w 21 krajach Europy. Do marca 2006 r. będzie miał do dyspozycji 107 nowych samolotów typu Boeing 737-800. W ciągu następnych siedmiu lat ma powiększyć swoją flotę o kolejnych  127 maszyn. Przewoźnik zatrudnia blisko 3 tys. osób. W Polsce lata od marca 2005 r.

W kraju działają też inne tanie linie, m.in. Centralwings, Germanwings, Wizz Air, Easy Jet, Sky Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane