Ryanair zakazał dziennikarzom wstępu na walne

opublikowano: 12-09-2018, 07:22

Największa europejska tania linia lotnicza nie chce dziennikarzy na dorocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

- Ryanair doradził wszystkim zainteresowanym mediom finansowym, że na jego dorocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w przyszłym tygodniu prasa nie będzie zaproszona oraz wpuszczona na spotkanie i nie będzie po nim konferencji prasowej. Chcemy pozwolić akcjonariuszom przedyskutować swobodnie z zarządem wszystkie sprawy bez rozpraszania tych dyskusji przez cele PR – głosi stanowisko przesłane przez Ryanair.

Zobacz więcej

Samoloty lini Ryanair (fot. Bloomberg)

Eksperci zwracają uwagę, że zamknięcie drzwi dla dziennikarzy może przynieść odwrotny skutek i media jeszcze więcej będą mówić o ostatnich problemach spółki. Wartość rynkowa Ryanair spadła o 30 proc. od szczytu zanotowanego w lipcu ubiegłego roku. Przewoźnik ma ostatnio problemy związane ze strajkami pilotów, jego koszty poszły w górę m.in. z powodu drożejącej ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu