Ryanair zwalnia w Modlinie

MAG
opublikowano: 14-02-2018, 12:54
aktualizacja: 14-02-2018, 12:56

Przewoźnik doda cztery nowe trasy z Modlina, mniej niż z Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Wszystko przez blokadę rozwoju.

Do 53 kierunków, które Ryanair oferuje z Modlina, doszły cztery: Pescara i Rimini we Włoszech, Burgas w Bułgarii i Amman w Jordanii.

- Dokładamy też częstotliwości na lotach do Brukseli i Edynburga. W tym roku planujemy przewieźć z Modlina 3,1 mln pasażerów, minimalnie więcej niż rok temu. Mogłoby być znacznie więcej. Z Krakowa otwieramy 19 nowych tras, z Wrocławia 11, a z Gdańska i Poznania po 6. Warszawa-Modlin nie może uczestniczyć w szybkim rozwoju, bo nie może rosnąć. Jesteśmy gotowi w pięć lat podwoić liczbę pasażerów do 6 mln, ale lotnisko jest blokowane przez PPL, właściciela Lotniska Chopina – mówi Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira.

Zarząd Modlina czeka na zgodę akcjonariusz, w tym PPL, na emisję obligacji wartych 60 mln zł.

- W 2012 r. wyemitowaliśmy obligacje warte 150 mln zł, już spłaciliśmy 60 mln zł, więc teraz byłby to powrót do kwoty wyjściowej. Od 2013 r. firma generuje pozytywne przepływy finansowe, trudno jednak wymagać, żeby po trzech latach działalności firma przynosiła zyski – mówi Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Modlin.

Modlin liczy, że zachęci kolejnych przewoźników i przedstawił nowy cennik w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

- Przewiduje on obcięcie najwyższych stawek o połowę, bo chcemy być jednym z najtańszych lotnisk w Polsce. Cennik powinien wejść w życie pod koniec I kwartału – mówi Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Modlin.

Ryanair do pięciu baz (Modlin, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków) w Polsce doda cztery bazy dla Ryanair Sun, spółki charterowej: na Lotnisku Chopina, w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Pięć samolotów będzie obsługiwać klientów biur TUI i Grecos Holiday.

W centrum IT we Wrocławiu Ryanair zatrudnia ponad 200 osób, w centrum obsługi samolotów 50 (docelowo będzie 150), a personelu pokładowego i pilotów – 600.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane