Rybacy nie porozumieli się z resortem rolnictwa w sprawie rekompensat

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 18:54

Rozmowy przedstawicieli rybaków z ministrem rolnictwa zakończyły się podpisaniem protokółu rozbieżności.Minister rolnictwa Jerzy Pilarczyk podpisał w czwartek rozporządzenia dotyczące rekompensat za przestój kutrów rybackich spowodowany wydłużonym zakazem połowów dorszy, bez uwzględnienia postulatów rybaków.

Rozmowy przedstawicieli rybaków z ministrem rolnictwa zakończyły się podpisaniem protokółu rozbieżności.Minister rolnictwa Jerzy Pilarczyk podpisał w czwartek rozporządzenia dotyczące rekompensat za przestój kutrów rybackich spowodowany wydłużonym zakazem połowów dorszy, bez uwzględnienia postulatów rybaków.

    Pilarczyk poinformował w czwartek PAP, że główna rozbieżność między resortem a rybakami dotyczy wysokości rekompensat dla rybaków zatrudnionych na kutrach. Ministerstwo zaproponowało, by rekompensata była w wysokości minimalnej płacy plus ZUS tj. 1026 zł miesięcznie, podczas, gdy rybacy chcą, by była ona w wysokości średniego wynagrodzenia miesięcznego w przedsiębiorstwach, tj. ok. 2900 zł na osobę miesięcznie. 

    Minister wyjaśnił, że nie może zgodzić się z takimi żądaniami, gdyż rekompensata jest za niewykonywanie pracy, a w tym czasie kutry nie będą łowić. Dodał, że ze środków publicznych, tj. budżetu krajowego oraz ze środków unijnych, w tego typu przypadkach może być wypłacana tylko kwota w wysokości minimalnej płacy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rybacy nie porozumieli się z resortem rolnictwa w sprawie rekompensat