Rybkowie nie zamierzają podnieść ceny w wezwaniu na Drozapol

opublikowano: 20-09-2017, 14:49
aktualizacja: 20-09-2017, 15:03

Grażyna Rybka i Wojciech Rybka poinformowali, że nie przewidują podniesienia ceny za akcję w wezwaniu na Drozapol-Profil.

"Cena 2 zł za akcję odpowiada wartości godziwej akcji, co potwierdziła w swojej opinii firma Deloitte Advisory Sp. z o.o." - podano.

Zapisy w wezwaniu potrwają co 10 października i dotyczą pakietu 2,3 mln walorów (27 proc.).

"Akcje spółki od wielu lat nie cieszą się zainteresowaniem akcjonariuszy na GPW. Ich cena systematycznie spada. Wśród akcjonariuszy posiadających ponad 5 proc. akcji nie ma podmiotów instytucjonalnych. Rosnące wymogi w odniesieniu do spółek giełdowych, rosnące koszty funkcjonowania jako spółki giełdowej, oraz ryzyka, które spółka wskazuje w raportach od dłuższego czasu, utrudniające funkcjonowanie i osiąganie wyników zadowalających akcjonariuszy, przy braku wymiernych korzyści dla spółki i akcjonariuszy powodują, że wzywający rozważają podjęcie kroków w celu wycofania spółki z obrotu giełdowego i kontynuowania jej funkcjonowania jako spółka niepubliczna" - napisano w wezwaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu