„Rynek akcji się załamie, a złoto zdrożeje do 10.000 USD”

opublikowano: 25-04-2013, 14:17

Albert Edwards, strateg Societe Generale, znany jest ze swoich pesymistycznych prognoz. Tym razem także nie zawodzi.

W swoim najnowszym raporcie prognozuje, że S&P500 spadnie do 450 pkt (obecnie 1578 pkt), rentowność obligacji 10-letnich USA spadnie poniżej 1 proc. (obecnie 1,71 proc.), a kurs złota przekroczy 10.000 USD za uncję (obecnie 1445 USD).

Zobacz więcej

Albert Edwards, fot. Bloomberg

- Moje zawodowe doświadczenie z 30 ostatnich lat przekonuje mnie, że wysiłki polityków zmierzające do zapanowania nad cyklem gospodarczym powodują jedynie wzrost zmienności. Ich powtarzające się interwencje, ku ich szczeremu zdziwieniu, kończą się katastrofą kilka lat później. Obecna runda QE [ilościowego luzowania-red. pb.pl] niczym się nie różni – przekonuje Edwards.

Przypomina, że niedawno przywołał i podpisał się pod twierdzeniem guru inwestorów, Marka Fabera, że „Fed zniszczy świat” drukując pieniądze bez pamięci.

- Gwałtowny wzrost inflacji czai się za rogiem. Nie stanie się to jednak bez wcześniejszej, na wzór japoński, utraty zaufania do polityków, kiedy pogrążymy się znów w recesji i dojdzie do dyslokacyjnych ruchów na rynkach – straszy Edwards.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu