Rynek akcji w USA w dniu wyborów i dzień po

opublikowano: 08-11-2016, 13:33

Po analizie danych historycznych badacze z Bespoke ustalili, że amerykański rynek akcji jest dość przewidywany jeśli chodzi o zachowanie na sesji po wyborach prezydenckich w USA. Zwykle spada.

Od 1928 roku rynek akcji w USA, mierzony indeksem S&P500, zwykle rósł  tylko raz na trzy po wyborach. Analiza danych o Średniej Przemysłowej Dow Jones pokazała, że przeciętnie zmienia się ona o 0,9 proc. dzień po wyborach, z czego 5 największych spadków zanotowano po wygranej kandydatów Partii Demokratycznej. Trzeba jednak zauważyć, że trzy z pięciu największych wzrostów nastąpiło po wygranej kandydatów tej samej partii.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Gorzej jest ze znalezieniem tendencji na rynkach akcji w dniu wyborów, bo między 1932 a 1980 rokiem nie były to dni kiedy pracowały. Z dostępnych danych wynika, że rynki w 78 proc. przypadków dawały dodatni zwrot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu