"Rynek akcji znalazł dno..."

MD
14-04-2009, 13:12

Amerykański rynek akcji znalazł dno, a  gospodarka powinna odbić w górę w dalszej części tego roku, uważa  Abby Joseph Cohen, strateg inwestycyjny i szefowa Goldman Sachs Global Markets Institute.

- Musimy mieć w świadomości, że przeszliśmy okres wielu miesięcy dramatycznego spadku oczekiwań co do wyników spółek, a także rewizji prognoz gospodarczych – powiedziala Cohen w telewizji CNBC. – Tymczasem coś się zmieniło przez ostatni miesiąc. To, że prognozy nie były specjalnie mocno korygowane. Oznacza to, moim zdaniem, że wielu inwestorów jest przekonanych iż są one już tak nisko, jak powinny być – dodała.

Goldman Sachs prognozuje, że S&P500 osiągnie na koniec roku 900 pkt. Obecnie wynosi 850 pkt. Cohen uważa, że inwestorzy powinni mocniej skupić się obecnie na wykorzystywaniu dużej zmienności rynku.

- W ubiegłym tygodniu nasi analitycy sektora handlu detalicznego poinformowali, że widzą możliwość zarobienia na akcjach spółek z trochę wyższym wskaźnikiem beta. Widzimy także okazje w sektorze surowców naturalnych i wśród spółek przemysłowych – powiedziała. 

Cohen uważa, że rynki są obecnie bardziej „normalne” niż to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. To może poprawiać nastroje inwestorów.

- To dotyczy nie tylko rynków akcji, ale także rynku obligacji – podkreśliła Cohen. – Wkrótce zaczną pojawiać się dobre wiadomości, ale nie zapominajmy, że będą także złe, na przykład dotyczące bezrobocia. Pytaniem kluczowym dla inwestorów jest, czy takie złe wiadomości już są uwzględnione w cenach – dodała.

MD, CNBC.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Rynek akcji znalazł dno..."