Rynek byka na chińskich akcjach, rekordowe obroty

opublikowano: 25-02-2019, 09:13

CSI 300 wzrósł o 6 proc. w poniedziałek, a Shanghai Composite o 5,6 proc. Oba indeksy chińskich akcji zyskały już od 3 stycznia ponad 20 proc., co oznacza techniczny rynek byka.

ChiNext Index, wskaźnik chińskich spółek o niskiej kapitalizacji i technologicznych, który wszedł w fazę rynku byka już w piątek, w poniedziałek zwiększył wartość o 5,5 proc. 

Indeks Shanghai Composite od 3 stycznia, zmiana procentowa
Zobacz więcej

Indeks Shanghai Composite od 3 stycznia, zmiana procentowa

Obroty na chińskich giełdach przekroczyły w poniedziałek 1 bln juanów i były największe od 2015 roku.

Tak duży wzrost optymizmu chińskich inwestorów to zasługa prezydenta Donalda Trumpa, który w związku z udanymi negocjacjami handlowymi, przedłużył okres rozejmu w wojnie handlowej z Chinami, który miał zakończyć się 1 marca.

- Nawet jeśli rynek akcji cofnie się w krótkim terminie, wciąż jest przestrzeń dla dalszych wzrostów, bo lewarowanie nadal jest daleko poniżej szczytu pomimo ostatnich wzrostów – skomentował Shen Zhengyang, strateg Northeast Securities z Szanghaju. – Inwestorzy muszą także pamiętać, że fundamenty gospodarcze wciąż są złe, więc aby uniknąć porażki na tak zmiennym rynku, kluczowe jest utrzymanie stałej uwagi – dodał.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy