„Rynek byka za młody, aby się zakończyć”

MD
opublikowano: 21-05-2010, 19:39

Rozpoczęte 14 miesięcy temu wzrosty na  rynkach akcji będą kontynuowane, jeśli patrzeć na historię, twierdzi Birinyi Associates Inc.

S&P500 spadał nawet 12 proc. poniżej 19 miesięcznego szczytu, zanotowanego 23 kwietnia. Od 1945 roku zdarzyło się 15 analogicznych spadków z czego 13 wyznaczało dno rynku niedźwiedzia lub było korektą w okresie rynku byka.

- Jeśli przyjmiemy, że rynek byka zakończył się 23 kwietnia, byłby jednym z najsłabszych i najkrótszych okresów wzrostów od 48 lat – powiedział Cleve Rueckert, analityk firmy założonej przez legendarnego Laszlo Birinyi’a.

– Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że dotychczasowy rynek byka doświadcza swojej pierwszej oficjalnej korekty – dodał.

Rueckert namawia klientów Birinyi Associates Inc. do kupowania akcji. Każdy z 13 okresów spadków wspomnianych powyżej kończył się ustanowieniem przez S&P500 nowych maksimów.

Rueckert  zwraca uwagę, że w czwartek S&P500 znajdował się 8,6 proc. poniżej 50-dniowej średniej ruchomej, co jego zdaniem jest „rzadkim przypadkiem”. 

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / „Rynek byka za młody, aby się zakończyć”